Dette er en stabil trille med lettvektshjul. Den kommer seg fram der det skulle være nødvendig og er flott for en som vil ha en lettkjørt trille. Den er ikke beregnet fra fødselen av da den ikke kan kombineres med Emmaljungas bag-løsninger. Egner seg godt som en "nummer to"-vogn. Den har regulerbart håndtak og justerbar rygg. Kalesjen er avtagbar og har titteluke. Vognen har også 5-punktseler. Finnes i 15 ulike farger.
Jeg har nå hatt flere forskjellige Scooter-triller, og jeg skjønner ikke fascinasjonen mange har for denne trillen. Den er stiv og ekkel å trille, har ikke full liggestilling (halvveis hvilestilling) og den er ikke av de letteste trillene på markedet. Den er ikke lun, selv med fotposen på. Lite plass i kurven under. Smalt sete, så har ikke plass til voksipose. I tillegg er det et stort minus med bumperbaren som ikke kan fjernes eller justeres. Det eneste positive med Scooteren er at den er stilig å se på. ;)
Jeg elsker denne trilla!!!!!! Har to Scooter 2.0 2011mod. Jeg har hatt mange vogner og triller, men denne er bare helt fantastisk! Måtte derfor ha en i bilen og en hjemme. Fin design, mange spreke farger. Kule stabile hjul uten luft. Jeg er sååååå lei lufthjul som lekker. Scooteren kan føles litt stiv, men jeg syns det er godt å trille når det ikke fjærer for mye. God fremkommelighet. Absolutt den beste trilla jeg har hatt! Masse vogn for pengene. Godt polstret sete, gode seler og tøff kalesje med titteluke. Kjekt når du skal sjekke om barnet har det bra. Stort pluss at det medfølgende regntrekket alltid henger på vogna.Det mangler likevel noen småting som gjør at jeg bruker andre vogner også. Savner av og til å kunne vende sittestilling og å legge ryggen helt ned. Det er også trangt med voksipose og lite lunt (selv med fottrekk) vinterstid. Anbefales som vogn nr.2. Åååååå jeg gleder meg til våren! Da skal mini og jeg kjøre Scooter så søla skvetter!
Scooter er ei topp trille, men ikke en vinter eller sovevogn da den ikke har full liggestilling og liten kalesje som beskytter dårlig mot vær og vind. pluss for tøft design og god komfort :)
Hadde Scooter 09 modell, og var egentlig veldig fornøyd. God trillekomfort, mini satt veldig godt i den og sov og godt i den. Solgte denne for den ble for klumpete inn og ut av bilen. Vognen tippet fort bakover om det hand en stelleveske som var litt tung på..
Jeg hadde en 2009 modell av scooter. Likte utrolig godt vognens utseende., Den var utrolig god å trille utendørs og enkel å ta med på bussen. Men vognen fungerte ikke for oss pgr. av at den var for stor og klumpete å få inn i bilen, den ble tung å trille innendørs siden den har faste hjul (er vant med svivel hjul). Vognen er super på høst/vinter - med fottrekket ble den lunere og regntrekket var kjempe enkelt å ta på. Negativt var at pgr. av bumperbaren så var det så vidt plass til å få barnet på plass inne vognposen. Følte at beina ble skvist under bumperen når hun satt i posen.
Vognene fra 2009 modellene kom forresten med protexmembran og sol klaffen på kalesjen (ikke kun scooter 2.0)
Er en god vogn med lang rygg, god kalesje og tøfft design. Noe kort fra sete til fotbrett desverre. Den nyeste modellen kommer nå i Celebration farger som er kjempe tøffe og har utrolig tøff stellebag til. Mye penegr å spare på å kjøpe vognen i svergie
Jeg har erfaring med både gamle Scooter og Scooter 2.0. 2.0 er en helt klar forbedring av den gamle modellen. Den skranglete handlekurven i metall er byttet ut av en ganske romslig stoffkurv. Vogna har fått et tøffere utseende og stoffet har protexmembran, noe man ikke fikk på de eldre. Hvilestillingen på 2.0 virker en anelse flatere enn på den eldre modellen. Men vogna er noe veltete om man har en litt tyngre stelleveske på styret. Tar ikke mye plass sammenlagt. Opplver dog rust som et lite problem men begge Scootermodellene. Men allikevel, mye vogn for pengene!
Kommentarer
Det eneste positive med Scooteren er at den er stilig å se på. ;)
pluss for tøft design og god komfort :)
Solgte denne for den ble for klumpete inn og ut av bilen. Vognen tippet fort bakover om det hand en stelleveske som var litt tung på..
Vognene fra 2009 modellene kom forresten med protexmembran og sol klaffen på kalesjen (ikke kun scooter 2.0)