Banner


follow_01

follow_02
Norpulken Telemark Skriv ut E-post
lørdag 06. februar 2010 16:10
norpulken_topp
Har du planer om å ta med minstemann ut i skiløypa, så burde du sjekke ut norskproduserte Norpulken Telemark.

I vinterhalvåret er det mange familier som tar turen ut i kulda, og nyter den norske naturen fra skiløypa. De aller minste skal selvsagt også få sin dose med frisk luft, men man kan ikke forvente at de klarer å ta alt for mange steg på ski. Pulk er et ypperlig alternativ, både som kongestol for minstemann, men også praktisk for de voksne for å transportere medbrakte klesplagg og grillpølser.

Tradisjonelt er pulk såpass kostbart at det ofte vanskelig kan forsvares i innkjøp for de to eller tre turene i året man kanskje tar. Den norskproduserte Norpulken Telemark er liten, men også rimeligere alternativ (XXL - kr 3299,-)

Pulken er lett å transportere med sine 10 kg, og når man i tillegg skal ha med seg barnet og litt ekstra bagasje, så er man glad for alle sparte kilo når man klatrer opp bakkene med pulken påspent.

20100206_124740Vi tok turen ut i skiløypene på Nesodden (se video under), og opplevde en praktisk og solid pulk. En lettvekter, men stabil i svinger og høyt tempo. Det er et genialt konsept med selen som føreren tar på seg, og så fester pulkens staver i klikkløsningen på selen.

Det er viktig at barnet holder varmen der det sitter i kulda, så vi brukte en vognpose som vi festet i fire-punktselene som sitter i ryggen på pulken. Dette skal passe med de aller fleste vognposene på markedet.

Les våre vognposeomtaler


Ryggen kan reguleres trinnløst fra baksiden av pulken, og man kan regulere fra liggende til full vertikal posisjon. Ved bruk av mansjettene rundt pulken kan man feste f. eks. stormpose (følger ikke med). Skjermen som sitter foran barnet beskytter mot UV-strålig, og fungerer som veltebøyle. Bremsesnor og sikkerhetsline følger selvsagt også med.

Det eneste vi kan utsette på Norpulken Telemark er monteringsavisningen som er vanskelig og knotete forklart selv for en erfaren Ikea-montør. Det er viktig at alle skruer og deler havner der de skal, spesielt ved montering av veltebøylen. Også festeanordningen for pulk til fører, stavpunktfeste, er litt vanskelig både når man skal feste og ta av pulken. Man bør faktisk være to om det skal gå raskt. Det kan bli irriterende om når man må snu i løypa eller om man trenger rask tilgang til barnet.

Likevel er helhetsinntrykket at Norpulken Telemark er en god og trygg pulk, som vil bidra til mange gode turopplevelser for hele familien.

Kan kjøpes hos bl.a XXL








 
Banner
Banner
Banner
Banner

Nyhetsbrev

Nyhetsbrev


Motta HTML?

RocketTheme Joomla Templates